KURSY GABINETY 
 

 MENU

  Krystyna Łenczyńska Nota biograficzna

 

Krystyna Łenczyńska


Mistrz Kosmetyki
Trener, Wykładowca
Mistrz Reiki


Nota biograficzna
Certyfikaty
Galeria zdjęć


Napisz e-mail
English version
 

 ZAPRASZAM

TARGI kosmetyczne SPA&WELLNESS 29-31 MAJA W KRAKOWIE
 

 ARTYKUŁY

Relaksacja w Kosm.
Masaż Tao "Maska"

Krystyna Łenczyńska

Nota biograficzna

Urodziła się w 1951 roku w Krakowie. Od najmłodszych lat wykazuje wielką wewnętrzną wrażliwość i zainteresowanie upiększaniem; we własnym zakresie uczy się makijażu pomimo braku kosmetyków w Polsce.

W 1981/1982 roku zdobywa zawód kosmetyczki i zakłada Gabinet Kosmetyki Naturalnej, przekształcony wkrótce w Akademię Sztuki Piękności. Obie firmy funkcjonują do dziś (23 lata tradycji) i prężnie się rozwijają.

Dyplomowany Mistrz Kosmetyki oraz Instruktor Praktycznej Nauki Zawodu (w 1991 roku złożenie państwowego egzaminu mistrzowskiego i pedagogicznego). Prekursor stosowania terapii naturalnych w nowoczesnej kosmetyce.

W Gabinecie pojawiają się unikalne autorskie zabiegi, programy i masaże Pani Krystyny, między innymi:

Zabieg oczyszczania i regeneracji skóry twarzy
Zabieg detoksykacji dla palaczy
Programy profilaktyki kosmetycznej
Masaże relaksacyjne, masaż Tao "Maska"
Masaż "kamieniami szlachetnymi"
Makijaż osobowości

W 1991 roku wraz z koleżankami po fachu zakłada Polskie Stowarzyszenie Kosmetyczne o/Kraków, pełni funkcje: Członka Zarządu PSK o/Kraków, Przewodniczącej Sądu Koleżeńskiego Zarządku Głównego PSK oraz Przewodniczącej Sądu Koleżeńskiego PSK o/Kraków.

Współpracowała z TVN, TV Wisła, TV Kraków, teatrami krakowskimi w zakresie makijaży, visage, charakteryzacji, face-creation. Od lat jest także niezależnym konsultantem kilkudziesięciu firm kosmetycznych.

Od 1994 roku uczyła w Policealnym Studium Kosmetycznym. Jest autorką większości programów nauczania kosmetyki w polskich studium kosmetycznych. Zajęcia prowadzone przez Panią Krystynę do dzisiaj niezmiennie cieszą się ogromnym powodzeniem. Po odejściu ze Studium, swoją przyszłość jako Wykładowca wiąże z Akademią Sztuki Piękności, dla której opracowuje najlepsze jak dotąd programy i techniki nauczania. Obecnie uczy m.in. Kosmetyki Praktycznej oraz Art-Visage i Stylizacji w ASP, jest także egzaminatorką.

W 2002-2004 roku prowadzi prezentacje, wykłady, pokazy, między innymi na Międzynarodowej Konferencji Menedżerskiej w Jahrance pod Warszawą (Warsztawy beauty i welless dla Kobiet), na Ogólnopolskich Sympozjach Polskiego Stowarzyszenia Kosmetycznego (Prezentacja autorskiego masażu taoistycznego "Maska", wykład: techniki relaksacji i ich rola w kosmetyce).

Jednoznanie określana mianem guru polskiej kosmetyki i kosmetologii.

Poza kosmetyką, p. Łenczyńska posiada wiele zainteresowań i pasji, takich jak: psychologia, medycyna holistyczna, historia starożytna, muzyka, religioznawstwo, ogród, kwiaty.


[ © 1982-2023 Akademia Sztuki Piękności | Poleć stronę znajomym | Napisz | Do ulubionych | Gabinety kosmetyczne | Paznokcie ]