KURSY GABINETY 
 

 MENU

  Krystyna Łenczyńska Dyplomowany Mistrz Kosmetyki

 

Krystyna Łenczyńska


Mistrz Kosmetyki
Trener, Wykładowca
Mistrz Reiki


Nota biograficzna
Certyfikaty
Galeria zdjęć


Napisz e-mail
English version
 

 ZAPRASZAM

TARGI kosmetyczne SPA&WELLNESS 29-31 MAJA W KRAKOWIE
 

 ARTYKUŁY

Relaksacja w Kosm.
Masaż Tao "Maska"

Krystyna Łenczyńska

- jako Dyplomowany Mistrz Kosmetyki, Wizażystyki
i prekursor Kosmetyki Naturalnej w Polsce

Początki, elitarne szkolenie, własny Gabinet

Marzenie o zawodzie kosmetyczki i upiększaniu Pani Krystyna spełniła po urodzeniu syna (1981). W socjalistycznych realiach, zapożyczyła się u rodziny i znajomych i ukończyła elitarne szkolenie w Krakowie. Koszt tego szkolenia - w przeliczeniu na dziś - jest równoważny z ceną dwóch domków jednorodzinnych.
Wkrótce otwiera własny Gabinet Kosmetyki Naturalnej (1982), który funkcjonuje bez przerwy do dziś. Jest to jeden z pierwszych gabinetów kosmetycznych w Krakowie i jeden z kilku z tak długimi tradycjami. Mistrzyni stawia sobie wiodący cel gabinetu - lecznictwo kosmetyczne w oparciu o naturalne terapie.

"Mój Gość nie jest Klientem, lecz Pacjentem. Wiele osób przychodzi do mnie od kilkunastu lat, wraz z mężem, córką, rodziną. Zawsze najlepszą nagrodą za mój wysiłek jest ich radość z efektów. Pracuję w Gabinecie, by pomóc ludziom."

Krystyna Łenczyńska

Tytuły i egzaminy

Pani Krystyna zdobywa kolejne tytuły i uprawnienia. W 1992 roku zdaje państwowy egzamin w Bydgoszczy i na mocy decyzji Państwowej Komisji Egzaminacyjnej otrzymuje Dyplom Mistrza w zawodzie.
W tym samym roku zostaje Instruktorem Praktycznej Nauki Zawodu, zdaje w Karpaczu państwowy egzamin z kursu pedagogicznego.

Kosmetyka Naturalna i autorskie zabiegi

Pasją Pani Krystyny jest kosmetyka naturalna - sztuka dziś niemal zupełnie zapomniana. Bez obaw można powiedzieć że sztukę sporządzania maści, balsamów, toników i kremów z ziół posiadło w Polsce tylko kilkanaście osób. Kosmetyka naturalna ustąpiła chemii i farmacji, bo syntetyczne uzyskiwanie np. "aromatu identycznego z naturalnym" jest wielokrotnie tańsze niż naturalnego.

"Byłam zszokowana gdy przeczytałam że 'naturalny szampon jajeczny' barwi się syntetycznym ekstraktem herbacianym, a nie żółtkami jajek.
Od lat sama tworzę kosmetyki. Kiedyś musiałam to robić, bo ich nie było. Dziś robię to także dlatego, że tylko wtedy jestem pewna zawartości i efektów.

Krystyna Łenczyńska

Stosowanie mało rozpowszechnionych i niemal nieznanych metod takich jak aromaterapia, refleksoterapia, świecowanie uszu metodą Indian Hopi, ziołolecznictwo czy muzykoterapia sprawiły, że salon od początku posiadał swoją duszę. Rozwój zawodowy Pani Krystyny skutkował opracowaniem wielu autorskich zabiegów kosmetycznych. W Gabinecie Kosmetyki Naturalnej pojawiły się takie zabiegi jak:

Zabieg oczyszczania i regeneracji skóry twarzy
Zabieg detoksykacji dla palaczy
Masaż taoistyczny "Maska" i Masaż "Kamieniami Szlachetnymi"
Programy profilaktyki kosmetycznej
Makijaż osobowości
... i wiele innych

Wizażystyka i współpraca z TV i teatrami

Makijaż i kosmetyka upiększająca jest hobby Pani Krystyny od wczesnego dzieciństwa. Naukę makijażu zaczęła jeszcze w szkole podstawowej, mimo niedostępności akcesoriów i kosmetyków.
W 1995 roku współpracuje z TVN* (ówcześnie: TV Wisła*), TV Kraków* - jako wizażystka przygotowuje do występów przed kamerą najsłynniejszych prezenterów szklanego ekranu. Do występów przed publicznością przygotowuje także aktorki i aktorów w teatrach krakowskich.

Działalność w Stowarzyszeniach

Pani Krystyna jest współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Kosmetycznego o/Kraków, wieloletnią Członkinią Zarządu Głównego PSK oraz oddziału w Krakowie.

Ekspertyzy, konsultacje i pokazy

W ramach Sympozjum Polskiego Stowarzyszenia Kosmetyczneo, doczekaliśmy się prezentacji kosmetyków i zabiegów kosmetycznych firmy Incoderm* (2000, 2001). Pani Krystyna jest także niezależnym konsultantem firm kosmetycznych, wykonywała ekspertyzy dla PSK m.in firm: Ann Marie Böerling* i Gerards*.
P. Krystyna przeszła wiele szkoleń i uczestniczyła w wielu pokazach firm kosmetycznych, m.in.: Incoderm*, Thalgo*, Corective Cosmetic*, Eris*, Dermika*, Skin Sweet*, Jadwiga Szramek*, Schneider*, NeoGlis*, Geralds*, Femi*, Ann Marie Böerling*, Heliabrin*, Charminerose*, Isabelle Lancray*, dr Rimpler*, Gernetic*, Living Dimension*, Mary Cohr*, De Noyle's*, MayStar*, Babor*, Janssen*. Dzięki temu, p. Łenczyńska wyśmienicie zna polski i światowy rynek kosmetyczny.

*) Nazwy firm wymieniliśmy w celu identyfikacji, wspomniane marki są ich własnością i nie są z nami związane.
Ani Pani Krystyna Łenczyńska ani Akademia Sztuki Piękności nie rekomendują żadnej marki poza własnymi.


[ © 1982-2023 Akademia Sztuki Piękności | Poleć stronę znajomym | Napisz | Do ulubionych | Gabinety kosmetyczne | Paznokcie ]